Levent BOSUT

SpecialityOaklins inHERA Capital Yönetici Ortağı

Levent Bosut, bilfiil danışmanlık ve aracılık ederek sonuçlandırdığı 50’den fazla şirket satış, ortaklık, satın alma, proje finansman, yeniden yapılandırma işlemi ile 20 yıldan fazla engin tecrübesi ve ilişkileri ile sektör standartlarının gelişmesine öncülük etmiş, birçok ilki gerçekleştirmiş bir yatırım bankacısıdır.

Türkiye’nin ilk butik yatırım bankalarından PDF Corporate Finance’i 1995 yılında ortağıyla kuran ve 2008 yılında TAIB Yatırım Bankası’na başarıyla satan Bosut, PDF’deki yöneticilik görevini 2012’ye kadar etkili bir şekilde sürdürmüş, daha sonra inHERA Capital’ı kurmuştur. 1998 yılından beri dünyanın en etkin uluslararası kurumsal finansman organizasyonu Oaklins’i Türkiye’de münhasır olarak temsil etmektedir.  Oakins tüm finans merkezlerindeki kuvvetli yerel ofisleri ile küresel erişim, sektör uzmanlıkları ve standartların mükemmelleştirilmesi açısından Türk iş dünyasının hizmetindedir.

Bosut kurumsal finans, girişim sermayesi, değerleme konularında hem profesyonel hem de akademisyen olarak derin bilgi ve tecrübeye sahiptir.  Birçok şirket değerlemesi, birleşme öncesi sonrası danışmanlık, şirketleri satışa hazırlama hizmetlerinin yanında, Amerika’da finansal uzman bilirkişi olarak tanıklık yapmıştır. Bosut, genellikle projeyi durdurma noktasına getirebilecek problemler ve anlaşmazlıklara yaratıcı çözümler üreterek kilit fayda yaratmaktadır.

Levent Bosut çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği, stratejik danışmanlık, Discovery Networks International Türkiye yönetim kurulu başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur.  Türkiye’nin ilk venture capital ve private equity derneğinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak yer almış, girişim sermayesi sektörünün gelişmesine organizasyonları ve makaleleri ile destek olmuştur.

Türkiye’de yatırım bankacılığı öncesinde Levent Bosut ABD’de Rutgers Üniversitesi’nde MBA ve lisans öğrencilerine finans ve ekonomi dersleri vermiş, TRIAD Capital Venture Investments New York’ta ve Finansbank proje finansmanı bölümünde görev almıştır. Bosut, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra New Jersey Institute of Technology’de, Yönetim Mühendisliği bölümü’nde MS, Rutgers Üniversitesi’nde MBA ve tez hariç Doktora programlarını tamamlamıştır.

All session
by Levent BOSUT

Zirve Hakkında Detaylı bilgi için
arayın 0 533 - 721 10 30

ya da e-posta atın [email protected]

Copyright © 2022. Tüm hakları saklıdır.