Levent BOSUT

SpecialityOaklins inHERA Capital Yönetici Ortağı

Levent Bosut, danışman aracı olarak sonuçlandırdığı 50’den fazla şirket satış, ortaklık, satın alma, özel sermaye, girişim sermayesi, proje finansman, yeniden yapılandırma işlemi ile 20 yıldan fazla tecrübesi ile M&A sektörü standartlarının gelişmesine öncülük etmiş yatırım bankacısıdır.

Türkiye’nin ilk butik yatırım bankalarından PDF Corporate Finance’i 1995 yılında ortağıyla kuran ve 2008 yılında TAIB Yatırım Bankası’na satan Bosut, daha sonra inHERA Capital’ı kurmuştur. 1998 yılından beri orta ölçekli işlemlerde lider uluslararası M&A organizasyonu Oaklins’in Türkiye münhasır temsilcisidir.

Bosut birçok şirkette yönetim kurulu üyeliği, stratejik danışmanlık, Discovery Networks International Türkiye yönetim kurulu başkanlığı, Türkiye’nin ilk venture capital ve private equity derneğinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Bosut, kariyerinin ilk yıllarında, New York’da TRIAD Capital Venture Investments’da ve Finansbank proje finansman bölümünde görev almıştır.

Bosut, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği, New Jersey Institute of Technology’de Yönetim Mühendisliği masterı, Rutgers Üniversitesi’nde MBA ve tez hariç doktora programlarını tamamlamıştır; Rutgers Üniversitesi’nde MBA ve lisans sözleşmeli profesör olarak finans ve ekonomi dersleri vermiştir.

All session
by Levent BOSUT

Zirve Hakkında Detaylı bilgi için
arayın 0 232 - 483 88 33

ya da e-posta atın [email protected]

Copyright © 2022-2023. Tüm hakları saklıdır.