Ali TAŞBAŞI

SpecialityRoots Advisory Frankfurt Kurucu Ortağı ve CEO’su

Ali Taşbaşı, 1999 yılında Almanya’nın Frankfurt am Main kentindeki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde ekonomi ve uluslararası ilişkiler odaklı siyaset bilimi üzerine yüksek lisans derecesini almıştır.

Mezuniyetinin ardından kariyerine 1999 yılında uluslararası kurumsal finans danışmanlık firması olan M&A danışmanlık şirketinde analist olarak başladığı kariyerine, danışman ve direktör olarak 2014 yılına kadar devam etmiş ve şirketin yönetici ortağı olmuştur. 2014 yılında şirketin başka büyük bir kurumsal danışmanlık şirketine devir olması ile birlikte 2016 yılına kadar yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmiştir.

Kurumsal finansman danışmanlığı alanında 20 yılı aşkın deneyime sahip olan Ali Taşbaşı, aile şirketleri, şirketler ve özel sermaye için çok sayıda faaliyet gerçekleştirmiş ve çapraz kodlayıcı işlemlere odaklanmıştır.

Hizmet, ilaç, moda, endüstriyel ürünler, tüketim malları, telekomünikasyon, finansal danışmanlık hizmetleri (bankalar / sigorta şirketleri) ve birleşme ve satın alma işlemleri dahil olmak üzere çeşitli yatırım bankacılığı faaliyetlerinde kilit rol üstlenmiştir.

Ali Taşbaşı, 2016 yılında Roots Advisory’nin kurucu ortağı ve CEO’su olarak görev almıştır.  Aynı dönemde Frankfurt am Main’da bulunan Alman bankasında denetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Aynı zamanda çeşitli yayınların yazarıdır. Konferanslarda ve profesyonel etkinliklerde konuşmacı olarak yer almaktadır. (Frankfurt Euro Finance Week 2014, German Turkish Investment Summit 2016 ve diğerleri).

Ali Taşbaşı Uluslararası Bankacılar Forumu üyesidir.

Ali Taşbaşı, 2021 yılından beri kâr amacı gütmeyen Sir Peter Ustinov Vakfı’nın (Frankfurt) Yönetim Kurulu başkanlığını sürdürmektedir.

Ali Taşbaşı, 2021 yılından beri kâr amacı gütmeyen Sir Peter Ustinov Vakfı’nın (Frankfurt) Yönetim Kurulu başkanlığını sürdürmektedir.

All session
by Ali TAŞBAŞI

Zirve Hakkında Detaylı bilgi için
arayın 0 232 - 483 88 33

ya da e-posta atın [email protected]

Copyright © 2022-2023. Tüm hakları saklıdır.