Mustafa KARABAĞLI

SpecialityKarabağlı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

İzmir’in Tire İlçesinde 1966 yılında doğan Mustafa Karabağlı; yükseköğrenimini, 1989 yılında Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümde tamamlamıştır. Mezun olduktan hemen sonra Vestel A.Ş.’de araştırma geliştirme laboratuvarında 1989’da çalışmaya başlayan Karabağlı, yine aynı sene Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans programına başlayarak hem çalışıp hem de Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

2 senelik iş tecrübesi sonrasında kendi hayalimi gerçekleştirmek için ilk adımı atan Karabağlı, 1991 yılında Star Elektronik firmasını ve 1992 yılında kurucu ortak olarak AR Elektronik Ltd.Şti. firmasını kurmuştur. Çeşitli güç ve kontrol Elektroniği devre tasarımları, yazılımları ve üretimi konusunda faaliyet gösteren Karabağlı, 2000’li yılların başında Akılı Elektrik Sayaçların tasarımı ve üretimine başlamıştır. 2008 yılında Luna markasını kurarak; Akıllı Elektronik Sayaçlarını, kendi markası ile üretmeye devam etmiştir. İlerleyen yıllarda istikrarlı adımlarla yatırımlarına devam eden, yeni tasarımlar ve geliştirdiği yeni teknolojilerle artan üretim sayıları ile Türkiye’de en yüksek Pazar payına sahip firma haline gelmiştir. 2022 yılının ilk aylarında Luna, 1896 yılından beri faaliyet gösteren İsviçre’nin önemli sanayi kuruluşlarından, entegre enerji yönetimi çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı Landis+Gyr şirketi ile güçlerini birleştirmiştir. Halen ülkemizde %80’den fazla pazar payına sahip olan LUNA A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca iç mekan aydınlatma üretimi, otomotiv sanayi , enerji depolama  ve ikamet amaçlı bina yapımı sektörlerini büyütme hedefi konusundaki çalışmaları devam etmektedir.

Mustafa Karabağlı, çeşitli dernek ve kurumlarda aktif faaliyetlerde bulunmaktadır. Bunların arasında TUSIAD (Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği) üyeliği , TÜRKONFED(Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) Yönetim Kurulu üyeliği, BASİFED (Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Federasyonu’nda) Yönetim Kurulu  üyeliği, bir dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendiği ESİAD (Ege Sanayici ve İşinsanları Derneği) üyeliği, EBSO (Ege Bölgesi Sanayi Odası) Meclis Üyeliği ve İAOSB Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevi yer almaktadır.

Ayrıca , Karşıyaka Spor Kulübü İkinci Başkanı  olan Mustafa Karabağlı, Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Kongre üyesidir.

All session
by Mustafa KARABAĞLI

Zirve Hakkında Detaylı bilgi için
arayın 0 232 - 483 88 33

ya da e-posta atın [email protected]

Copyright © 2022-2023. Tüm hakları saklıdır.