Mustafa KARABAĞLI

SpecialityESİAD Yönetim Kurulu Başkanı

1966 yılında Tire’de doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Tire’de tamamladıktan sonra 1980 yılında Kuleli askeri Lisesini  kazanarak yatılı olarak lise hayatına başladı.  1984 yılında liseyi bitirince askeri öğrenciliğe veda ederek Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. 1989 yılında mezun olduktan hemen sonra Vestel A.Ş.’de araştırma geliştirme laboratuvarında 1989’da çalışmaya başladı. Aynı sene Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans programına başladı.

2 senelik iş tecrübesi sonrasında 1991 yılında Star Elektronik firmasını ve 1992 yılında kurucu ortak olarak AR Elektronik Ltd.Şti. firmasını kurdu.

Çeşitli güç ve kontrol Elektroniği devre tasarımları, yazılımları ve üretim ile uğraştı ve 2000’li yılların başında Akılı Elektrik Sayaçları tasarımı ve üretimi işine girdi. 2008 yılında Luna markasını yaratarak Akıllı Elektronik Sayaçlarını kendi markası ile üretmeye başladı. Kısa bir süre sonra akıllı sayaç pazarında Türkiye’de en yüksek Pazar payına sahip firma haline geldi. Sonrasında da gelişen pazarlar ve yeni ürün yelpazeleriyle LUNA şirketler grubu sadece Türkiye’de değil aynı zaman Orta doğu Balkanların en büyük sayaç şirketi haline geldi. 2022 yılının ilk aylarında Luna, 1896 yılından beri faaliyet gösteren İsviçre’nin önemli sanayi kuruluşlarından, entegre enerji yönetimi çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı Landis+Gyr şirketi ile güçlerini birleştirdi. Halen Türkiye’de %80’den fazla pazar payına sahip olan LUNA A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

KARABAĞLI, çeşitli dernek ve kurumlarda aktif faaliyetlerde bulunmaktadır.  Bunlar arasında Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ESİAD ( Ege Sanayici ve İşinsanları Derneği ), TÜSİAD (Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği), Meclis Üyesi ve Elektrik Bileşenleri ve Ölçme Cihazları Sanayi Komitesi Başkanı olduğu EBSO  ( Ege Bölgesi Sanayi Odası ) , Yönetim Kurulu Üyesi olduğu BASİFED (Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Federasyonu), Kongre üyesi olduğu Fenerbahçe Spor Kulübü  yer almaktadır.

Özel zevklerim arasında briç oynamak, serbest dalış, futbol oynamak, futbol izlemek ve kitap okumak yer almaktadır.

KARABAĞLI evli ve iki çocuk babasıdır.

Daha fazla bilgi için https://www.mustafakarabagli.com/

All session
by Mustafa KARABAĞLI

Zirve Hakkında Detaylı bilgi için
arayın 0 232 - 483 88 33

ya da e-posta atın [email protected]

Copyright © 2022-2023. Tüm hakları saklıdır.