Erdal ÇOBAN

SpecialityEr-Bakır CFO

İş hayatına 1996 yılında uluslararası denetim ve danışmanlık firması PwC’de denetçi olarak başlayan Erdal Deniz ÇOBAN, TED Ankara Koleji ve Siyasal Bilgiler Fakültesi ekonomi bölümü mezunudur.

PwC’de 4 yıl çalıştıktan sonra İstanbul ve Londra borsalarında hisseleri işlem gören Uzel Makina’da finansal raporlama ve muhasebe müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Uzel Makina’daki çalışmalarından sonra NASDAQ Stockholm borsasına kote İsveç merkezli çokuluslu bir şirket olan Duni AB’nin finansal kontrolörü ve ülke müdürü olarak yıllarca çalışmıştır.

Daha sonrasında gerek Türkiye’de gerekse yurtdışında çok sayıda büyük altyapı projelerinin yapımını ve işletmesini üstlenen IC İçtaş İnşaat’ın CFO’su olarak görev yapmış, uluslararası ölçekteki proje finansmanı ve EPC kontratlarının yönetilmesinde rol almıştır.

Erdal Deniz ÇOBAN Ekim 2019’dan bu yana Er-Bakır AŞ firmasının CFO’su olarak görev yapmaktadır. Türkiye’nin en büyük 30 sanayi kuruluşu arasında yer alan Er-Bakır A.Ş., Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük Türk sermayeli yatırım olan %100 Er-Bakır iştiraki CN Wire ile beraber yıllık yaklaşık 1.8 Milyar USD konsolide ciro yapmaktadır.

2019 yılında Fortune dergisi tarafından en iyi 50 CFO ödülüne layık görülen Erdal Deniz ÇOBAN, SMMM ve bağımsız denetçi lisansına sahiptir.

All session
by Erdal ÇOBAN

Zirve Hakkında Detaylı bilgi için
arayın 0 232 - 483 88 33

ya da e-posta atın [email protected]

Copyright © 2022-2023. Tüm hakları saklıdır.