Av. Devrim ÇUKUR

SpecialityÇukur & Partners Avukatlık Bürosu Yönetici Ortağı

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olan Devrim Çukur, aynı üniversitede Mali Hukuk Yüksek Lisans eğitimini de tamamlamış ve tezini Rekabet Hukuku alanında yazmıştır. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Çalışmaları Doktora programına devam etmiştir.

Devrim Çukur aynı zamanda, 2003 yılında London Metropolitan Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Hukuku ve Fikri Mülkiyet Hukuku alanlarında iki uzmanlık programını ve 2015 yılında Cambridge Üniversitesi Judge Business School’da Yönetimi ve Liderlik Programı’nı da başarıyla tamamlamış bulunmaktadır.

1993 yılında Çukur & Yılmaz Hukuk Bürosunun kurucuları arasında yer alan Devrim Çukur, kuruluşundan itibaren firmanın yönetici ortağı olmuş ve 2021 Yılında bu hukuk firması yeniden yapılanarak Çukur & Partners adını almıştır. Halen burada hukuk danışmanlığı ve yönetici ortaklık görevlerini sürdürmektedir.

Bu hukuk firması ile 30 yıla yakın süredir çoğunluğu uluslararası sermayeli ve kurumsal Türk şirketleri olmak üzere, iş dünyasına ve şirketlere şirketler hukuku, kurumsal finans hukuku, ticaret hukuku ve uluslararası hukuk alanlarında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunmaktadır. Bu çerçevede pek çok birleşme ve satın alma, ortaklık, özel sermaye fonu, girişim sermayesi, halka arz ve kurumsal finans işlemine liderlik ve hukuk danışmanlığı yapmıştır.

Bu süreçte, yönettiği hukuk firması ile başta 2016-2017 yılındaki “The Lawyer Türkiye’de yılın hukuk bürosu” ödülleri olmak üzere, çeşitli uluslararası ödül ve başarılar kazanmıştır.

Devrim Çukur, aynı zamanda ülkemizi temsilen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde delege olarak 2009-2014 yılları arasında temsil etmiştir. Bu dönemde Kongre’nin İzleme Komitesinin 1. Başkan Yardımcılığına seçilerek bu görevi de yürütmüş ve çeşitli Avrupa ülkelerinde pek çok Avrupa Konseyi projesini yönetmiştir.

ESİAD Yönetim Kurulu üyesi olan Devrim Çukur, aynı zamanda ESİAD Hukuk Yuvarlak Masası Başkanı ve Uluslararası Sermaye Yuvarlak Masası Eş Başkanıdır. Bunun yanı sıra, IBA (Uluslararası Barolar Birliği), AEL, TELFA, Endeavor, Kalder, Global Compact, Peryön ve çeşitli uluslararası ticaret odaları başta olmak üzere pek çok mesleki ve sivil toplum örgütünde etkin şekilde faaliyet göstermektedir. Devrim Çukur, aynı zamanda kurucusu olduğu kurumsal sosyal sorumluluk platformu “Çukur & Partners Akademi” vasıtasıyla gençler ve iş dünyası için birçok sürdürülebilirlik, mentorluk, gelişim ve burs programlarını da koordine etmektedir.

All session
by Av. Devrim ÇUKUR

Zirve Hakkında Detaylı bilgi için
arayın 0 232 - 483 88 33

ya da e-posta atın [email protected]

Copyright © 2022-2023. Tüm hakları saklıdır.